1. Hjem
  2. Hva vi holder på med nå
  3. 5 vgs på Sunnmøre samler inn penger til Malaika Villages

5 vgs på Sunnmøre samler inn penger til Malaika Villages

Også denne høsten kjører elevene ved Haram, Herøy, Ulstein, Spjelkavik og Borgund vgs på med «Malaika dagen». De jobber en dag og gir kr 400 til prosjektet. Flere av skolene har vært med i flere år på dette. Den 20.02.2020 ble det første «Sunnmøre Home» åpnet på Malaika Villages Faraja, sør for Mombasa. her er bygd bolighus for 24 barn, det er 3 bolighus og ett stort hus til mat og all bruk. DEt er planlagt flere hus, senere. Først skal vi bygge opp utenfor Nairobi, i Kiserian.

Det neste byggetrinn er i Kiserian. Vi håper å starte opp med bygging i februar 2022.

så langt, den 09.12. er det mottatt kr 573 310 til prosjektet. Aksjonen er ikke avsluttet. i 2020 fikk skolene inn kr 724 243, da var det 2 skoler til som var med. Volsdalsberga og Latinskolen. Vi nærmer oss resultatet for 1 år siden.

Det er imponerende å ha med så mange engasjerte elevråd, elever og skoleledelser.

Skrevet av

NSP AID

Flere historier

Meny
Vi bruker informasjonskapsler for å kunne gi deg den beste brukeropplevelsen. Ved å bla videre på siden aksepterer du at slik informasjon benyttes.
Aksepter