1. Hjem
  2. Hva vi holder på med nå
  3. Ballbaner på Malaika Kiserian

Ballbaner på Malaika Kiserian

De nye ballbanene

Utviklingen av det store skolesenteret i Kiserian utenfor Nairobi går sin gang. Mye av tomten er nå utviklet, med skole, bolighus, lærerbolig, adminstrasjoshus, matsal, grønsakshage, lekeplass og fotballbane. Siste tilskudd er opparbeiding av ballbaner. En støttespiller har sponset med midler til volleyballbane og netballbane, og nå er det like før banene får dekke og annet nødvendig utstyr. Banene kan tas i bruk i august etter planen.

Det siste som gjenstår nå på eiendommen er oppføring av en barnehage og et helsekontor. Det er også planlagt et internatbygg til.

Alle internatbyggene er finansiert av bedrifter, skoler og enkeltpersoner i Norge, og her bor mange barn med behov for et trygt oppvekstmiljø.

Tusen takk til alle som bidrar!

Dersom DU også vil være med, så kan du bli fadder for et barn her. Prisen er 1500,- i mnd, men om du vil betale mindre så velger du det når du registrerer deg. Du får uansett et fadderbarn: Bli fadder

Skrevet av

NSP AID

Mer om Malaika Villages

Meny
Vi bruker informasjonskapsler for å kunne gi deg den beste brukeropplevelsen. Ved å bla videre på siden aksepterer du at slik informasjon benyttes.
Aksepter